Soutěž Nikon No.1 má vítěze

Na jaře vyhlásil Nikon spolu s centrem Fotoškoda druhý ročník soutěže, jejímž cílem je vyhledávat talentované amatéry a podporovat tvorbu profesionálních fotografů. Koncem září byl vybrán vítěz soutěže Nikon No.1 Profi, kterým se stal Daniel Vojtěch s cyklem sportovních fotografií. Daniel Vojtěch mimo jiné zaujal porotu již v loňském roce, kdy se zůčastnil soutěže v kategorii talent. Na druhém místě skončil Andrej Balco a třetí místo obsadil Jan Třeštík, oba dva se zúčastnili s cyklem dokumentárních fotografií.

Petr Šerlovský – Kuličky

Soutěž Nikon No.1 Talent, která byla otevřena všem amatérským fotografům byla tentokrát zaměřena tematicky na dětský svět. Zúčastnit jste se mohli na našem webu po celou dobu trvání soutěže. Celkem bylo vloženo přes 1 200 snímků od téměř pěti set uživatelů. Vítězem se stal Petr Šerlovský s cyklem fotografií kuličky. Snímky všech soutěžících najdete v soutěžní galerii.