První „layer-lapse“ na světě kombinuje v jednom záběru den a noc

První „layer-lapse“ na světě kombinuje v jednom záběru den a noc

Fotografie, které zachycují částí snímku den, další částí noc, jsme již viděli. Fotograf Julian Tryba však tuto techniku posunul mnohem dál a vytvořil timelapse, ve kterém kombinuje záběry z různých denních dob do jedné sekvence.

Video pojmenoval Boston Layer-Lapse a vytvořil tak údajně první snímek tohoto druhu na světě. Tvorba videa mu zabrala 450 hodin. 100 hodin strávil na lokacích, kde vyfotil celkem 150 tisíc fotografií, ty mají dohromady velikost přibližně 6 terabytů. Dalších 350 hodin pak trval samotný střih. Každá sekvence má v průměru 35 různých vrstev, které se postupně objevují a zase mizí. Projekt je o to zajímavější, že Tryba pracuje na plný úvazek jako inženýr v GE Aviation a „layer-lapse“ byl vytvořen v jeho volném čase.

Co se týče techniky, na drtivou většinu snímků Julian používal Canon 6D s objektivem Canon 16–35mm F2,8 II, několikrát použil i Canon 24–105 mm F4 a jedna sekvence byla pořízena Tokinou 11–16 mm F2,8. Postprodukce se odehrávala z převážné části v programu Adobe After Effects.

Více informací o použité technice, softwaru, backstage foto a mnohem více naleznete na webu Kessler University.

Určitě si přečtěte

Články odjinud