13 nejčtenějších článků aneb co vás nejvíce zajímalo v roce 2017

8.  1.  2018 | Petr Březina | 1

Jsou témata běžná, témata kontroverzní a pak taková, nad kterými se rozvine konstruktivní diskuze a mnoha čtenářům přinesou i nové poznatky a informace. Vybrali jsme ty nejčtenější články uplynulého roku, snad se dozvíte i něco nového.

13 nejčtenějších článků aneb co vás nejvíce zajímalo v roce 2017

Zdaleka nejčtenější články jsou každoročně naši předvánoční nákupní rádci, kde se snažíme především těm nerozhodným poradit, po jakém fotoaparátu, fotomobilu nebo konkrétním příslušenství se vyplatí v rámci předvánočních nákupů sáhnout.

Ačkoli jsou Vánoce dávno za námi, náš výběr rozhodně není neaktuální, a naopak vás můžeme ubezpečit, že v některých případech můžete v rámci novoročních výprodejů ušetřit nějakou tu korunu navíc. A co jsme tedy letos vybírali?

Ovšem nejen nákupy je člověk živ a občas potřebuje i nějakou tu kulturu, vzdělání nebo informace o připravovaných a uvedených novinkách na trhu.

Nejčtenějším článkem uplynulého roku byl ten, v němž jsme upozorňovali na obezřetnost v případě, že se rozhodnete fotografovat akty na veřejném prostranství, může to s sebou totiž přinést i nečekané komplikace.

Pozor na fotografování aktů v blízkosti kulturních památek! Pozor na fotografování aktů v blízkosti kulturních památek!

Druhý článek, o který byl největší zájem, se věnoval fotografování mobilním telefonem, konkrétně pak zvláště iPhonem, který nabízí specifické funkce a zároveň je také nejpoužívanějším fotomobilem na celosvětové sociální síti Flickr.

Naučte se fotit (nejen) iPhonem v 16 krocích Naučte se fotit (nejen) iPhonem v 16 krocích

Reportáží na našem webu příliš není, o to zajímavější se je však snažíme připravit, jednou z těch nejlépe hodnocených a čtených byla ta z návštěvy bývalé továrny Oskara Schindlera v Moravské Chrastové.

Oskar Schindler: Od filmu k realitě (reportáž) Oskar Schindler: Od filmu k realitě (reportáž)

Prakticky každý obor (nejen fotografie) má své netradiční postupy, produkty nebo výsledky, my jsme se v loňském roce zaměřili na objektivy a pokusili jsme se vybrat ty, které mají něco společného, nejvíce vás zajímaly kousky, které patří mezi největší na světě.

8 největších objektivů na světě – tohle nechcete nosit na rameni 8 největších objektivů na světě – tohle nechcete nosit na rameni

Hned vedle dlouhých trubek určených především pro sport a wildlife jste se nejvíce zajímali o objektivy, které je možné použít i tehdy, když nám světlo nepřeje. Objektivy s nejlepší světelností jsou přeci jen praktičtější a někdy i cenově dostupnější.

6 objektivů, s nimiž můžete fotit i v totální tmě 6 objektivů, s nimiž můžete fotit i v totální tmě

A protože nejen tisknutím spouště je živ fotograf, snažili jsme se vybrat programy pro úpravu fotografií, za jejichž používání nemusíte zaplatit ani korunu. Některé z nich rozhodně stojí za vyzkoušení a určitě jich bude nadále přibývat.

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií 6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Každý nějak začínal, a pokud nepatříte mezi pilné studenty, kteří se ponoří do problému a nastudují si všechna fakta a následné postupy řešení problémů, pravděpodobně se bude učit stylem pokus-omyl. Tato metoda také není od věci, jelikož si lépe zapamatujete potřebné. Při úpravách fotografií jsou chyby velmi časté, na ty nejčastější jsme se snažili upozornit.

Nejčastější začátečnické chyby při úpravě fotografií a jak se jim vyhnout Nejčastější začátečnické chyby při úpravě fotografií a jak se jim vyhnout

No a když už máte v malíčku fotografování, expozici i kompozici a následnou postprodukci fotografií, přichází čas na detailní práci s modelem či modelkou. Není totiž nic horšího než snaha fotografovat někoho, kdo vůbec netuší, jak by se měl postavit, tvářit se nebo udělat konkrétní výraz. V tomto směru jistě mnoha fotografům i těm, co stojí před objektivem, pomůže přehled standardních póz pro focení.

Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat? Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

A pokud by se vám zdálo, že je příliš složité se všechny pózy naučit a zapamatovat si je, tak se podívejte na to, jak to zvládají čínské modelky.

30 fotografických póz za 15 sekund? Čínské modelky to stíhají 30 fotografických póz za 15 sekund? Čínské modelky to stíhají

Další článek »

Diskuze
1 příspěvek
Témata článku: Technika, Software, Reportáže
Sdílet článek
Další mobilní weby