Aplikace Halide vylepšuje portrétový režim a nově umí pracovat s AR

8.  3.  2018 | Adam Kos

Halide je fotografická aplikace pro platformu iOS, která je založena na jednoduchém ovládání gesty. Její nová verze s označením 1.7 přináší zejména vylepšení práce s hloubkou ostrosti v portrétovém režimu.

S aplikací Halide budete mít dokonalou mobilní fotografii na dosah ruky S aplikací Halide budete mít dokonalou mobilní fotografii na dosah ruky

Halide při fotografování v portrétovém režimu pracuje s rozpoznáváním obličejů a okolních objektů, čímž dokáže přesněji určit softwarovou hloubku ostrosti. Po stisku spouště však vytvoří záznamy dva – jeden s aplikovaným bokeh efektem a druhý bez něho, abyste si takový snímek mohli editovat sami dle vaší libosti.

Obrázek 1.png
S obsaženým rozpoznáváním obličejů je detekce hloubky ostrosti ještě rychlejší.

Uživatelé vlastnící iPhone X mohou portrétové fotografie pořizovat i jeho čelní kamerou. U pořízeného snímku si pak můžete nechat zobrazit hloubkovou mapu, kterou lze nově exportovat jako soubor PNG, který lze použít i v jiných aplikacích.

Obrázek 2_1.jpeg
Data pořízená přední kamerou iPhonu X jsou díky použité technologii ještě detailnější (na obrázku je to samozřejmě ten vpravo).
Obrázek 2_2.gif Obrázek 2_3.jpeg
Díky funkci Depth Peaking nemusíte po stisku spouště při pořizování portrétového snímku na nic čekat. Zachytí se okamžitě.

Nová verze umí ale také pracovat s rozšířenou realitou. Protože jsou portrétové fotografie 3D snímky, můžete si je pomocí AR umístit do prostoru, a pak si je prohlížet z různých stran. Trochu se to podobá tomu, co nabízí titul Focos, avšak v Halide vše vidíte právě tam, kde se pohybujete a ne jen na černém pozadí.

Obrázek 3_1.gif
Takto si můžete své portrétové snímky prohlížet za pomoci rozšířené reality v aplikaci Halide.
Obrázek 3_2.PNGObrázek 3_3.PNG
Takto vypadá určení hloubky ostrosti v aplikaci Focos.

Aktualizace aplikace, která je aktuálně ve slevě za 79 Kč, je samozřejmě zdarma. Aby vám však všechny novinky plnohodnotně fungovaly, potřebujete mít ve vašem zařízení nainstalovaný operační systém iOS alespoň ve verzi 11.2 (aplikace pro svůj chod potřebuje minimálně iOS 10). Některé funkce pak lze využít jen na iPhonu X. Halide můžete stahovat v app storu.

Další článek »

Diskuze
Přidat příspěvek do diskuze
Témata článku: Software, Technologie, Fotoaplikace, iOS
Sdílet článek
Další mobilní weby