Vybrali jsme 6 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

14.  12.  2016 | Petr Březina | 56

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

Digitální zrcadlovky jsou v očích amatérských a začínajících fotografů stále tím nejlepším, co je možné na trhu s fotoaparáty vybrat. Realita je však poněkud odlišná a konstrukčně vyspělejší bezzrcadlovky je mílovými kroky dohánějí.

O nich ale až za dva týdny. Zrcadlovky mají na trhu stále ještě své místo a především pro začínající fotografy budou základní modely ideální pro seznámení se světem fotografování a kreativní prací při fotografování.

Je lepší bezzrcadlovka nebo zrcadlovka Je lepší bezzrcadlovka nebo zrcadlovka

Jako dárek nemá smysl kupovat pokročilejší zrcadlovku. Tam by si již měl konkrétní model vybrat fotograf podle svých preferencí. Ovšem dárek v podobě levné zrcadlovky může pro ty, kdo s focením začínají, katalyzátorem kreativního a tvůrčího rozvoje.

Zrcadlovky najdete na trhu většinou v různých setech – samotné tělo nebo tělo s různými objektivy. Ceny proto uvádíme pokud možno za srovnatelné sety, případně pouze za tělo. Doporučujeme porozhlédnout se po vybraných setech se širokorozsahovým objektivem (typicky 18–105 mm), který je mnohem univerzálnější než základní zoom a fotograf s ním bude moci „růst“ delší dobu.

Připlaťte za lepší než základní (18–55 mm) zoomový objektiv. V budoucnu tato investice nepřijde nazmar!

Na dalším listu už představíme první doporučenou zrcadlovku.

Další článek »

Diskuze
56 příspěvků
Témata článku: Technika, Canon, Zrcadlovky, Nikon, Pentax, Vánoce 2016
Sdílet článek
Další mobilní weby